Marian JEZIERSKI

***
Złoty GOL na wagę centralnych kłopotów!

+++

Był to okres skomplikowany. Wpierw Motor musiał pokonać Lubliniankę w spotkaniu barażowym - bo mistrz sezonu 1961/62 (Motor) grał z najlepszą drużyną wiosny 1962 (Lublinianka). Co ciekawe - Lublinianka spadła z II
 ligi a  gdyby wygrała mogła walczyć w barażach o powrót. Dopiero po wygraniu tego spotkania zwyciężca mógł zagrać  w BARAŻACH o II lige. Po 1:1 przy Kresowej, Motor wygrał na Wieniawie 1:0 po bramce Mariana Jezierskiego w 84 minucie gry. Teraz Motor mogł podjąć walkę w kolejnych barażach o awans do II ligi.

W 1962 roku Lublin gościł piłkarzy z Łucka. Mecz zapamietano i jest w galerii:

Słynne mecze lubelskiej piłki / Echo Sportowe 1962 * OZPN Lublin – Łuck 2:1 (0:1) * Tadeusz Josypow i Marian Jezierski za szybcy dla obrońców!

W pierwszej połowie reprezentacja OZPN Lublin grała pod słońce i silny wiatr. Łuck przejął więc inicjatywę i atakował głównie skrzydłami. W 14 minucie goście objęli prowadzenie po pewnym strzale Slobodieniuka. Dziesięć minut później Ofsifienko strzelił w słupek. Przed przerwą Stanisław Pawłowski strzelił celnie glówką i kiedy kibice widzieli piłkę w siatce – w bramce wyrósł nagle obrońca i wybił piłkę.

Po przerwie Jezierski ożywił atak drużyny Lublina. Goście kompletnie stanęli. Napastnicy gospodarzy z łatwością przedostawali sie pod bramkę Łucka. w 53 minucie Tadeusz Josypowprzeprowadził rajd i „wjechał” do bramki Stupara. Za chwię Jezierski ucieka obrońcom Łucka i w pełnym biegu uderza w kierunku bramki – 2:1. Kibice byli 12 zawodnikiem, to świetny doping widowni dodał skrzydeł gospodarzom.

Trener Łucka Wieremiejew: – Przegraliśmy, bo zabraklło nam kondycji, a w drugiej polowie za mało kryliśmymy Jezierskiego.

Trener (OZPN Lublin) Chrzanowski: – Specjalnie trzymałem Jezierskiego na drugą połowę, wiedząc jaki jest szybki. Jego szybkość okazała sie decydująca – strzelił zwycięśką bramkę. Pod koniec kazałem drużynie grać na czas.

Pilkarz meczu: Marian Jezierski. Wyróżnili się: Maleńki, Jakubiec i Pawłowski.

***

OZPN Lublin – Łuck 2:1 (0:1)

0:1 Slobodieniuk 14
1:1 Tadeusz Josypow 53
2:1 Jezierski 65

Sędziowie: Supranowicz (Lublin), Amanosow (Łuck), Mikulski (Lublin)
Widzów 6 tys.

OZPN Lublin: Błaszkiewicz (Jarkowski), Majewski, Dydliński, Jakubiec, Maleńki, Widera, Drabik (Jezierski), Pawłowski, Bernard Pieszek, Moritz, Tadeusz Josypow.

L€ck: Stupar, Truszow, Dimitrenko, Lisiuk, Epelpaum, Alijew, Siniuk, Owsifienko, Skola, Slobodieniuk, Iwaszok.

hs/Słynne mecze lubelskiej piłki

+++

+++

***

Po wygranej w lubelskich meczach barażowych - trzeba było grać dalej baraże - Motor po pierwszych meczach prowadził.  Podopieczni Franciszka Pytla rozgrywali świetne mecze. Z Mazurem Ełki gole strzelili - Stanisław Mielniczek i Bernard Pieszek.
***

Najgroźniejszegoi rywala Motor pokonał w Lublinie 1:0. Gola strzelił Marian Jezierski. Wychodzi na to, że był specjalistę od "takich bramek".
***

24 lipca 1962 roku Kurier napisał,że stałą się rzecz niezrozumiałą - Motor przegrał 1:4 z Mazurem Ełki, z którym wygrał wcześniej 2:0. Tym samym zmniejszył szanse na awans. Kibice coraz częściej mówili, że Start Łódź z Leszkiem Jezierskim i Władyławem Soporkiem był nie do przeskoczenia. Sezon Motor i Lublinianka rozpoczęły w klasie okregowej.
Po wielu, wielu latach - kiedy poukładamy pewne zdarzenia i historie, dojdziemy do wniosku, że pewne historie nie pojawiały się przypadkowo.

JEZIERSKI Marian (ur. 1943 r ). Napastnik. Kluby: Motor Lublin (1959-1964), Huragan Międzyrzec Podlaski 1964-1969). Kadrowicz w reprezentacji LUBLINA. Szybki, błyskotlwy napastnich o jakim marzyli trenerzy. Bohater wielu barażowych meczó w wlce o II ligę.

Dzisiaj stronę odwiedziło już 37 odwiedzający (259 wejścia) tutaj!

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?