Mrówczyński Roman

LEKSYKON  lubelskiej piłki

Roman MRÓWCZYŃSKI

***
Poznajemy to nazwisko w składzie Lublinianki, która w latach 50-tcu gra w II lidze rzeszowsko-lubelskiej. Strzela bramki dla wojskowych.

W  składzie Stali FSC  Lublin nazwisko Mrówczyński po raz pierwszy pojawia się już w połowie lat 50-tych tamtego wieku. Trafił do reprezentacji Lubelszczyzny w 1957 roku. Grał z taikim kolegami jak:  Żołnierowicz, Siedlarz, Rysak, Jezierski, Filozof, Piróg, Lipczyński. W Stali brylował Jerzy Pulikowski, toteż miał kogo podpatrywać. W  lidze strzelił bramki z Technikiem Zamość 4:0 (1) i Lublinianką 1:0 (1).

- W 75 minucie Mrówczyński popisuje się solowym rajdem i nie zagrożony przez obronę Technika strzela bramke - napisał w relacji Kurier. - Pada gol i goście prowadzą 2:0. Jest już praktycznie po meczu. Goście z Lublina strzelają jeszcze jedną bramke i mecz kończy się wymikiem 3:0. Motor jest w tym momencie wiceliderem tabeli.

Roman MRÓWCZYŃSKI.
Napastnik. Kluby: Lublinianka Lublin, Stal FSC Lublin, Motor Lublin. Wielokrotny reprezentant Lublina i reprezentacji Lubelszczyzny w meczach okolicznościowych i międzyokręgowych. Jeszcze w latach 70-tych grał w meczach oldbojłów pomiedzy Motorem i Lublinianką.

Dzisiaj stronę odwiedziło już 18 odwiedzający (92 wejścia) tutaj!

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?